Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huom. This feature may not be available in some browsers.
Onko auto seissyt? Syttyykö CEL? Suuttimet saattaa vaatia mahdollisesti putsaustaMikä voisi olla vikana kun auto nykii kiihdyttäessä?
Muuten tuntuisi käyvän ihan hyvin.
Tulpat ja ilmansuodattimen jo vaihdoin, kaasuläppää putsailin näillä ehkä väheni hieman.
sanoisin et valuta bensat ulos ja tankkaat uutta bensaa nii loppuu varmaan nykiminenOli tämä seissyt kun vasta ostin kyseisen auton. Ei tässä syty mitään.
Kai valutit vanhasta bensat pois? Siellähän on saattanut olla vaikka vettäkin tankissa, yks kans että se digti pumpkin päässä tulossa, nykyään ei auton tartte kauan seistä nii tulee bensansyöttöön ongelmia, kiitä onneks ettei oo gdi charisma kyseessä mutta ite lähtisin tyhjentämällä tankin ja uutta bensaa ainaki puolilleen ja pa-pumpun tarkastus luukku auki ja otat pumpkin irti ja katot jos sihti/suodatin likainen, jos on niin putsaat ja pistät takasin, pumpkin toiminnasta voit varmistaa Kun pistää heräte virran päälle nii pitäs lähtee surisemaan, mutta älä testaa irrallaan ellet halua ilmata pa järjestelmää ja tuhota pumppua, jos arveluttaa vähääkään niin vaihda pumppu, jos vieläkin tuon jälkeen nykii niin vaihda pa suodatin, nuokun pistät kuntoon niin sitten vasta ihmettilisin sytytys puolta![]()
Bensiinijärjestelmän puhdistaja STP Petrol Injector Cleaner, 200 ml
Puhdistaa karstoittuneet polttoainesuuttimet ja palauttaa suorituskyvyn yhdellä käsittelyllä. Bensiinimoottoreille.www.autodude.fi
Tuommosen laitoin tankkii
Tulee yleensä pumpun mukana uus, ei taida erikseen saaha muutaku ebaystaNo kun yks päivä kerkesin lyödä tankin täyteen ajelis tuon bensan eka pois.
Tosiaan tämä auto on käytännössä seissyt vuosi tolkulla mitä myyjää ymmärsin.
Laitan ne puolat ja johdot kun tulee lähipäivinä 65€ oli vain yhteensä.
Jos niillä ei auta niin siirryn sit bensapumpun kimppuun, onkohan niitä suodattimia myynnissä missään? Mitä nettiä selasin niin semmoinen joku läpyskä on se suodatin enkä äkkiseltään löytänyt myynnistä mistään.
Elä nyt mitään litkuja sinne pistä, menee Koko järjestelmä iha tukkoon, edelleenkin suosittelen Ottaa bensat pois ja tankkaa uuttaMitä jos kokeilisi nakata masinolia litran sekaan?